Κυριακή 8 Μαΐου 2016

Φιλύρα - ΑΓΙΑΞ 3-2

Ακόμη μια ήττα γνώρισε ο ΑΓΙΑΞ στο χθεσινό παιχνίδι στην έδρα της Φιλύρας. Η ομάδα μας έδειξε για ακόμη ένα ματς χαλαρή αφού έχει ξεμείνει από στόχους εδώ και πολύ καιρό με αποτέλεσμα αν και προηγήθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κώστα Τάτσιου στο 10', να δεχθεί τρία γκολ σε λίγα λεπτά στο πρώτο μέρος, από μια ομάδα που ενώ κινδύνευε με υποβιβασμό, έμοιαζε πολύ ανώτερη από την δική μας με τους παίχτες της να παίζουν με μια ταχύτητα πάνω από αυτούς του ΑΓΙΑΞ και με περισσότερο πάθος.

Στο δεύτερο μέρος και μετά τις υποδείξεις του κόουτς Λάζαρου Μπαλαούρα, η εικόνα άλλαξε προς το καλύτερο, με τους παίχτες του ΑΓΙΑΞ να είναι καλύτεροι και να προσπαθούν για την ανατροπή. Το 3-2 έκανε με πλασέ έπειτα από ασίστ του Λάζαρου Μπαλαούρα ο Μιχάλης Φουσιάνης στο 60' ο οποίος πραγματοποίησε την πρώτη του φετινή εμφάνιση και έδειξε πως είναι μια σημαντική μονάδα για τον ΑΓΙΑΞ ενώ ο ίδιος παίχτης λίγα λεπτά αργότερα έχασε κλασική ευκαιρία να ισοφαρίσει το ματς όταν σε σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Κατά την διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου υπήρξαν στιγμές έντασης μεταξύ παιχτών και παραγόντων των δύο ομάδων με αποτέλεσμα ο διαιτητής του ματς να δείξει από μια κόκκινη κάρτα σε κάθε ομάδα και να ολοκληρώνει το ματς χωρίς ούτε ένα λεπτό καθυστέρηση!!