Σάββατο 26 Απριλίου 2014

Πανχασιακος - ΑΓΙΑΞ 3-0

Με το βαρύ σκορ του 3-0 ηττήθηκε η ομάδα μας στο τοπικό ντέρμπι την περασμένη Πέμπτη στην έδρα του Πανχασιακού συνεχίζοντας την άσχημη πορεία των τελευταίων αγωνιστικών. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στις αρχές των δύο ημιχρόνων χωρίς ωστόσο να καταφέρει κάτι καλό. Αντίθετα η αντίπαλη ομάδα στην περίοδο της κυριαρχίας της στο γήπεδο και συγκεκριμένα στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να σημειώσει τρία τέρματα και να πανηγυρίσει την σπουδαία νίκη η οποία πέρα από τους τρεις βαθμούς της νίκης, σίγουρα μετράει πολύ και στον ψυχολογικό τομέα αφού πρόκειται για δύο ομάδες του πρώην Δήμου Χασίων με κοντινή απόσταση μεταξύ τους. Αυτό που φαίνεται από την πορεία του ΑΓΙΑΞ τις τελευταίες αγωνιστικές είναι ότι οι παίχτες της ομάδας δείχνουν μια μεγάλη χαλάρωση όσον αφορά τα παιχνίδια και αυτό τους στερεί βαθμούς ενώ με αυτήν την εικόνα σίγουρα θα αφήσει άσχημες εντυπώσεις στο τέλος του πρωταθλήματος.