Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2013

Η ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ

Επιτέλους νιώσαμε τι χαρά τις νίκης ήταν τα λόγια που ακούστηκαν "μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή" από ένα αγνό φίλαθλο του ΑΓΙΑΞ και συμφώνησαν και οι υπόλοιποι "15" που ακολούθησαν την αποστολή τις αμάδας στο Φωτεινό
Ο κόσμος αγαπά τον ΑΓΙΑΞ και το δείχνει κάθε Κυριακή είτε εντός είτε εκτός έδρας
Το ταλέντο του υλικό υπάρχει και φαίνεται αν ο κόουτς δουλέψει σωστά και μεθοδικά η ομάδα μπορεί να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα

Στο ματς
Με αρκετές ελλείψεις και κανένας από τους δυο τερματοφύλακες κάτω από τα δοκάρια με το Γιάννη Κοτσιρα να βαπτίζεται αναγκαστικά γκολκίπερ θα ξεκινήσει ο αγώνας.
Ο ΑΓΙΑΞ από τα πρώτα λεπτά έδειξε την ανωτερότητα του και με των Βασίλη Πινιαρα σε ρόλο δημιουργού καθοδηγούσε πλάγιους και επιθετικούς με την πρώτη κιόλας φάση στο 11' με δυνατό σουτ από των Χρήστο Μπελλο να κάνει το 0-1.
Στη μεσαία γραμμή ο Μπαλαούρος έχει κερδίσει κατά κράτος τους αντίπαλους παίχτες και σε μια φάση διαρκείας σε σουτ του Φουσιανη αποκρούει ο τερματοφύλακας και έρχεται ο Μπελλος Χρήστος να κάνει το 0-2, 20'
Το Φωτεινό δεν μπορούσε να κάνει κάτι στα λεπτά που κυλούσαν υπέρ μας και στο 30' ο Πινιαρας με διαγώνιο σουτ θα κάνει το 0-3
Στο 37' του αγώνα θα μειώσει το Φωτεινό σε 1-3
Στο δεύτερο ημίχρονο με το καλημέρα σας από σέντρα του Ζιωγα Μενιου ο Φουσιανης Μιχαήλ θα κάνει το 1-4 47'
Κάπου εκεί όλοι μας νομίσαμε ότι ματς τελείωσε!!! αλλά η κατοχή τις μπάλας θα περάσει στο Φωτεινό και στο 57' του αγώνα θα γίνει το 2-4.
Η υπεροχή για το Φωτεινό θα συνεχιστή με τα λεπτά να περνούν και θα φτάσουμε στο 87' όπου η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Κοτσιρα για το 3-4.
Αυτό θα είναι και το τελικό σκορ σε ένα ματς όπου φαινόταν εύκολη διαδικασία για των ΑΓΙΑΞ αλλά τελικά καταφέραμε τα εύκολα να τα κάνουμε  δύσκολα...Έτσι λοιπόν φτάσαμε στη 10 αγωνιστική για να κάνουμε την πρώτη μας νίκη!!!!