Κυριακή 7 Απριλίου 2013

ΑΓΙΑΞ - Περιστέρα 0-3

Την ήττα γνώρισε σήμερα ο ΑΓΙΑΞ εντός έδρας από την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Περιστέρα με σκορ 3-0. Ανώτερη σε όλο το ματς η φιλοξενούμενη ομάδα, δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης από τους παίχτες του....

Ηλία Γκουλιάφα οι οποίοι προσπάθησαν για κάτι καλό χωρίς όμως αποτέλεσμα. Συγκλονιστικός για άλλο ένα ματς ο Τάκης Κιτσόπουλος ο οποίος ήταν μακράν ο καλύτερος παίχτης του ΑΓΙΑΞ και αυτός που έκανε τα περισσότερα χιλιόμετρα στον αγωνιστικό χώρο.
 Το ματς άρχισε με τον χειρότερο τρόπο για τον ΑΓΙΑΞ αφού μόλις στο τρίτο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ. Η ομάδα μας προσπάθησε να απειλήσει με τον ίδιο τρόπο με τον Σωτήρη Αδάμο να εκτελεί φάουλ στο 8' με την μπάλα όμως να καταλήγει στα χέρια του αντίπαλου τερματοφύλακα. Η ομάδα της Περιστέρας κατάφερε να φέρει το ματς στα μέτρα της και να πάρει σαφές προβάδισμα νίκης μόλις στο 20' όταν με κοντινό πλασέ έγινε το 0-2 ενώ λίγα λεπτά αργότερα έγινε το 3-0 και το παιχνίδι πήρε διαδικαστικό χαρακτήρα. Το ημίχρονο έκλεισε με μια καλή ευκαιρία για τον ΑΓΙΑΞ όταν ο Λευτέρης Μπαούτης σούταρε από μακριά με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα έριξε ρυθμό, αφού το 0-3 υπέρ της της έδινε αυτήν την δυνατότητα με την ομάδα μας να χάνει κάποιες ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να καταφέρει να φτάσει σε ένα γκολ.

Πως έπαιξε ο ΑΓΙΑΞ: Νασίου, Μήτραινας, Κόνης (46' Μόκας), Αδάμος Σ. (65' Θεμέλης Σ.), Παπασωτηρίου Χ., Μπέλος Α., Μπαλαούρας, Μπαούτης, Κιτσόπουλος, Θεμέλης, Γκουρομάνος (46' Παπασωτηρίου Ν.),