Δευτέρα 13 Οκτωβρίου 2014

Βυτουμάς - ΑΓΙΑΞ 0-2

Ακόμη μια νίκη πέτυχε την Κυριακή το απόγευμα ο ΑΓΙΑΞ εκτός έδρας στον Βυτουμά όπου αντιμετώπισε την ομώνυμη ομάδα συνεχίζοντας την πολύ καλή πορεία του στο φετινό πρωτάθλημα. Έτσι, μετά και το τέλος της πέμπτης αγωνιστικής ο ΑΓΙΑΞ βρίσκεται στην....

τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με τρεις νίκες μια ισοπαλία και μια ήττα.
 Η ομάδα μας δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης στο χθεσινό παιχνίδι, παρόλα αυτά ήταν σαφώς η καλύτερη ομάδα του γηπέδου, είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες με το μέρος της και κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς χάρη στην εξαιρετική ατομική ικανότητα κάποιων ποδοσφαιριστών της. Το πρώτο γκολ ήρθε στο πρώτο ημίχρονο από τον Βασίλη Φουσιάνη που σκόραρε σε πέναλτι που κέρδισε ο Χρήστος Μπέλος ενώ το 2-0 διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο από τον Βασίλη Πινιάρα έπειτα από ασίστ και πάλι του Χρήστου Μπέλου. Να σημειώσουμε πως οι δύο σκόρερ του ΑΓΙΑΞ καταφέρνουν να βρουν δίχτυα για δεύτερο συνεχόμενο ματς.