Δευτέρα 19 Μαΐου 2014

ΑΓΙΑΞ - Φωτάδα 5-2:

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας στο πρωτάθλημα καθώς την Κυριακή 18-5 αφού επικράτησε εντός έδρας της ομάδας της Φωτάδας με σκορ 5-2. Το πρώτο ημίχρονο άρχισε με δύο γκολ για τους παίχτες του Γιώργου Καραγιάννη οι οποίοι, σε....

συνδυασμό με το γεγονός πως ο αντίπαλος παρατάχθηκε στο παιχνίδι με εννέα παίχτες αφού δεν συμπλήρωνε ενδεκάδα, στην συνέχεια χαλάρωσαν υπερβολικά με αποτέλεσμα να δεχθούν δύο γκολ από δύο μακρινά σουτ και να κλείσουν το πρώτο μέρος με τον σκορ στο 2-2. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως παρουσιάστηκαν τόσο σοβαροί όσο έπρεπε και με τυπικές διαδικασίες σημείωσαν ακόμη τρία γκολ γράφοντας το τελικό 5-2 υπέρ του ΑΓΙΑΞ. Πλέον τέσσερις στροφές πριν το τέλος του πρωταθλήματος, όλες οι ομάδες έχουν μπει σε διαδικασία διακοπών και παρουσιάζονται είτε με πολλές ελλείψεις παιχτών είτε αδιάφορες στα παιχνίδια τους.

ΑΓΙΑΞ και Πρόδρομος έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.