Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

ΑΓΙΑΞ-Πανχασιακός 4-2: Εμφατική νίκη και εμφάνιση....

Σπουδαία νίκη πέτυχε πριν λίγο ο ΑΓΙΑΞ στο γήπεδο της Ασπροκκλησιάς επί της ομάδα του Πανχασιακού με το τελικό 4-2 να αδικεί την ομάδα μας αφού οι ευκαιρίες που χάθηκαν ήταν πάρα πολλές και θα μπορούσαν να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ σε μεγαλύτερα επίπεδα.
 Ο ΑΓΙΑΞ πραγματοποίησε ίσως την....

καλύτερη του φετινή εμφάνιση και πήρε δίκαια τους τρεις βαθμούς με τους οποίους ξεκόλλησε από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα και πλέον μετά τις δύο διαδοχικές του νίκες, το ζητούμενο είναι η ανάλογη συνέχεια.
 Το παιχνίδι δεν άρχισε καθόλου καλά για την ομάδα μας αφού από νωρίς στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ. Παρόλα αυτά αντέδρασε όπως έπρεπε και πριν την λήξη του ημιχρόνου, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φουσιάνη Βασίλη και γκολ του Πινιάρα Βασίλη, πήγε με προβάδισμα 2-1 στα αποδυτήρια.
 Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε και αυτό με γκολ, αυτήν την φορά όμως για τον ΑΓΙΑΞ ο οποίος και πάλι με σκόρερ τον Βασίλη Πινιάρα έκανε το 3-1. Οι παίχτες του Πανχασιακού μείωσαν το σκορ σε 3-2 για να έρθει λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού ο Χρήστος Μπέλος να κάνει το τελικό 4-2, συνεχίζοντας τις πολύ καλές εμφανίσεις του που συνδυάζονται με γκολ.