Σάββατο 7 Απριλίου 2012

Γενέσι - ΑΓΑΞ 3-5

Την νίκη πήρε σήμερα το απόγευμα ο ΑΓΙΑΞ Ασπροκκλησιάς στο γήπεδο του Πρίνους με αντίπαλο το Γενέσι με το....

αγγλικό 3-5 σε ένα πολύ καλό ματς όπου οι δύο ομάδες έπαιξαν ανοιχτά κυνηγώντας τα γκολ σημειώνοντας 8 στην διάρκεια του παιχνιδιού.
Ο χορός των γκολ άρχισε από νωρίς αφού ο ΑΓΙΑΞ στα πρώτα λεπτά σκόραρε τρεις φορές με τον Δημήτρη Τσίτσαρη (1) και τον Γιάννη Κοτσίρα (2) να δίνουν προβάδισμα τριών γκολ στον ΑΓΙΑΞ. Το ημίχρονο έκλεισε με γκολ των γηπεδούχων και τελικό σκορ 1-3. Το δεύτερο ημίχρονο είχε άλλα τέσσερα γκολ με τον ΑΓΙΑΞ και πάλι με τον Ζαφείρη να σκοράρει και να κάνει το σκορ 1-4, την ομάδα του Γενεσίου να μειώνει σε 2-4, τον Αντρέα Μπέλο να κάνει το 2-5 με το τελικό 3-5 να γράφεται λίγο πριν την λήξη του παιχνιδιού...