Τρίτη 3 Απριλίου 2012

ΑΓΙΑΞ - Απόλλων/Δήμητρα 0-3: Χάθηκε το τρένο....

Βαριά ήττα για την ομάδα μας πριν από λίγο στο γήπεδο της Ασπροκκλησιάς, από την Δήμητρα-Απόλλων με σκορ 0-3, ένα αποτέλεσμα που βάζει τέλος στα σενάρια απευθείας παραμονής στην κατηγορία αφού....

ο Αχιλλέας Μπάρας που είναι πάνω από την γραμμή του υποβιβασμού, υπερέχει της ομάδας μας σε πιθανή ισοβαθμία.
 Κακή η ομάδα μας σήμερα έδωσε τέλος σε ένα σερί πολύ καλών εμφανίσεων, με την ομάδα της Δήμητρας Απόλλων να είναι σαφώς η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο να δημιουργεί ευκαιρίες και να παίρνει με το καλημέρα το προβάδισμα στο σκορ όταν το μακρινό σουτ του αντιπάλου, αιφνιδίασε τον τερματοφύλακα Πετρένκο ο οποίος δεν μπόρεσε να αντιδράσει και είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του. Το τελικό 0-3 γράφτηκε μέσα σε ένα δίλεπτο στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου και έδωσε στην συνέχεια του παιχνιδιού τυπικό χαρακτήρα.

*Η ατυχία των τραυματισμών για την ομάδα μας συνεχίστηκε και σήμερα, καθώς λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου αποχώρησε υποβασταζόμενος από τον αγωνιστικό χώρο ο Ζήσης Μπαλαούρας όταν σε μια προσπάθεια του με την μπάλα του γύρισε το γόνατο, ενώ με πρόβλημα τραυματισμού στο γόνατο, αποχώρησε και ο Σάκης Κάκιας.  Να ευχηθούμε και στους δύο περαστικά.....