Τρίτη 23 Αυγούστου 2011

Λογγάκι - ΑΓΙΑΞ 3-3

Ισόπαλη ήρθε η ομάδα μας στο χθεσινό φιλικό παιχνίδι εκτός έδρας με αντίπαλο το Λογγάκι με σκορ 3-3. Ο ΑΓΙΑΞ έδειξε σαφώς βελτιωμένος σε όλες τις γραμμές σε σχέση με τα προηγούμενα φιλικά του αφού η.....

εικόνα που παρουσίασε, ήταν πολύ καλύτερη και αν οι παίχτες του Γιάννη Γρίβα ήταν λίγο πιο προσεχτικοί στην τελική προσπάθεια, θα είχαν φύγει νικητές από τον αγωνιστικό χώρο αφού ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, έχασε πολλές ευκαιρίες μπροστά από την αντίπαλη εστία.
 Βέβαια, το αποτέλεσμα του αγώνα και η εμφάνιση της ομάδας μας έρχεται σε δεύτερη μοίρα μετά από τον σοβαρό -όπως όλα δείχνουν- τραυματισμό στο δεξί γόνατο του Ζήση Μπαλαούρα ο οποίος στο 40' λεπτό της αναμέτρησης δέχθηκε εγκληματικό τάκλιν στο κέντρο του γηπέδου από αντίπαλο παίχτη με αποτέλεσμα να αποχωρήσει υποβασταζόμενος από το γήπεδο και τον θύτη αντί να ζητήσει συγνώμη να..... διαμαρτύρεται κιόλας ότι δεν υπήρχε ούτε φάουλ στην φάση.....

Το ajax-asprokklisias.blogspot.com εύχεται στον Ζήση καλή ανάρρωση από τον τραυματισμό και να γυρίσει δυνατότερος στους αγωνιστικούς χώρους.