Τετάρτη 6 Μαρτίου 2019

Με το δεξί ο ΑΓΙΑΞ στην νέα εποχή!

Με το δεξί μπήκε ο ΑΓΙΑΞ στο πρωτάθλημα της Γ ερασιτεχνικής κατηγορίας μιας και πέρασε εύκολα από το Παλιομονάστηρο όπου φιλοξενήθηκε από την ομάδα του Μπελετσίου. Αυτό το παιχνίδι ήταν το πρώτο επίσημο στην νέα εποχή της ομάδας μας μετά την επανίδρυση της.

Ο ΑΓΙΑΞ ήταν από την αρχή κυρίαρχος του παιχνιδιού το οποίο κατάφερε να καθαρίσει από τα πρώτα λεπτά μιας και προηγήθηκε πολύ νωρίς με γκολ που πέτυχαν οι Μόκας Βασίλης, Μπέλος Χρήστος και Σωκράτης Γκουλιάφας. Από την άλλη μεριά, το μόνο που κατάφερε να κάνει η γηπεδούχος ομάδα η οποία να τονίσουμε ότι αποτελούνταν από πολύ νεαρούς ηλικιακά παίχτες που κάποιοι από αυτούς έδειξαν πολύ καλά στοιχεία στον αγωνιστικό χώρο, ήταν να μειώσει το σκορ λίγο πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο, με το τελικό 1-3 να θεωρείται δίκαιο βάση της εικόνας των δύο ομάδων.