Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

ΑΓΙΑΞ - Βυτουμάς 0-3

Την χειρότερη φετινή του εντός έδρας εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΑΓΙΑΞ στο σημερινό παιχνίδι με αντίπαλο την ομάδα του Βυτουμά, όπου ηττήθηκε δίκαια με το βαρύ 0-3. Η ομάδα μας για άλλη μια φορά μετρούσε πάρα πολλές απουσίες και δεν είναι υπερβολή να πούμε πως με το ζόρι συμπλήρωνε...

ενδεκάδα για το σημερινό ματς. Από την άλλη, η ομάδα του Βυτουμά η οποία ενισχύθηκε σημαντικά στην μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, ήταν καλύτερη στο σημερινό παιχνίδι από τον ΑΓΙΑΞ, εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τις ευκαιρίες που της δόθηκαν και πήρε από νωρίς το προβάδισμα αφού μόλις στο 15' ο Καρακώστας έκανε το 0-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
 Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του ΑΓΙΑΞ προσπάθησαν να αλλάξουν την... μοίρα του παιχνιδιού χωρίς ωστόσο να το καταφέρουν αφού οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ του Κυριάζουν στο 55' και του Παπαγεωργίου στο 78' έφυγαν με το ευρύ 0-3 από την Ασπροκκλησιά.