Κυριακή 31 Αυγούστου 2014

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ο ΑΓΙΑΞ

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΤ βρίσκεται ο ΑΓΙΑΞ αφού στο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο το Πετρωτό που ήταν και το πρώτο της χρονιάς, κέρδισε με σκορ 5-1. Ο ΑΓΙΑΞ στο χθεσινό ματς είχε πολύ καλή εμφάνιση και έδειξε πως και φέτος το ρόστερ του θα είναι ανταγωνιστικό κατά την διάρκεια της σεζόν.
 Το παιχνίδι άρχισε όχι με καλό τρόπο αφού μόλις στο 15 λεπτό οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ μετά από ένα μακρινό σουτ αντίπαλου παίχτη ο οποίος έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του τερματοφύλακα του ΑΓΙΑΞ, Καπετανάκη. Παρόλα αυτά η αντίδραση των παιχτών του ΑΓΙΑΞ ήταν άμεση και πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο με δύο γκολ του Αργύρη Τύμπα -ο οποίος έπαιξε στην ομάδα μας μετά από πολλά χρόνια- έφεραν το ματς στα μέτρα τους.
 Το δεύτερο ημίχρονο όπως αποδείχθηκε ήταν τυπική διαδικασία αφού με τρία γκολ των Μπέλου Χρήστου, Πινιάρα Βασίλη και Γκουλιάφα Σωκράτη διαμορφώθηκε το τελικό 5-1 που σαν αποτέλεσμα ήταν πέρα για πέρα δίκαιο με βάση την εικόνα των δύο ομάδων.